Saulės modulių gamyba ir eksportas
Įrašykite sakinių dalis tinkamoje vietoje.

Žodžiai

Lietuviški saulės moduliai keliaus į užsienį
Jurgita Lapienytė
vadyba_produktopristatymas_3.jpg
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr. / Pristatymo akimirka

Gap-fill exercise2

Fill in all the gaps, then press "Check" to check your answers. Use the "Hint" button to get a free letter if an answer is giving you trouble. You can also click on the "[?]" button to get a clue. Note that you will lose points if you ask for hints or clues!
Šiandien buvo oficialiai pristatytas pirmasis lietuviškas fotoelektrinis modulis. Visgi šie moduliai Lietuvoje naudojami beveik nebus - .
Pasinaudojusi Europos Sąjungos (ES) finansine parama, industrinę saulės modulių surinkimo liniją parengė akcinė bendrovė „Precizika“.
„Dabar galime iš lietuviškos saulės gaminti elektrą ir perduoti naudoti tiesiai į tinklą. , dirba keletas neįgaliųjų. Mes norim būti ir „žaliai“, ir socialiai orientuota įmonė“, - sakė bendrovės generalinis direktorius Tomas Kovėra.
Per valandą bus pagaminama 40 saulės modulių, . T.Kovėra teigė, kad dauguma produkcijos bus išvežama į Vokietiją ir Šveicariją, nes Lietuvoje saulės modulių paplitimas kol kas yra labai mažas.
„Šiemet jau pagaminsim 15 MW, ,tai mes per metus padengsim 8 metų Lietuvos poreikį, visa kita keliaus į užsienį“, - pasakojo įmonės atstovas.
Lietuvoje, anot T.Kovėros, veikia trys saulės moduliai: „Yra sumontuota Pervalkoje tarp automobilių stovėjimo aikštelės ir paplūdimio - virš viešojo tualeto taip pajungti vandens siurbliai, kad nereikėtų kloti vamzdyno.“
Projektą pasveikinęs premjeras Andrius Kubilius teigė, kad Lietuvoje saulės šviesos pagaminta energija dar nėra populiari, tačiau jis išreiškė viltį, (5) kad po 10-20 metų šalyje jos naudojama bus kur kas daugiau.
„Ateityje fotoelementai darysis populiaresni, . Šiuo metu dėl saulės energijos pavertimo į elektros energiją riboto efektyvumo, dėl to, kad šiandieninis mokslo pasaulis dar nėra pasiekęs tokių aukštumų, kad saulės energija net ir esant tokiam debesuotumui kaip Lietuvoje efektyviai būtų paverčiama energija, saulės šviesos pagaminta energija Lietuvoje dar bus pakankamai brangi“, - teigė ministras pirmininkas.
Iš: www.15min.lt